Životopis autora

Narozen 5.4. 1982 v Uherském Hradišti (rodák z Vlčnova). V letech 1991-1997 navštěvoval obor hra na klarinet na Základní umělecké škole v Uherském Brodě ve třídě Stanislava Sládka. V roce 1997 nastoupil na Konzervatoř Brno do klarinetové třídy prof. Lubomíra Bartoně.

Svou aktivní hráčskou kariéru započal roku 2001 v orchestru Severočeského divadla opery a baletu v Ústí nad Labem na místě 1. klarinetisty/1.saxofonisty, kde působil do roku 2010. V roce 2004 absolvoval Konzervatoř Teplice pod klarinetovým vedením prof. Milana Řeřichy, Petra Kašpara a prof. Vladimíra Zíky. Soukromě navštěvoval hodiny u pana doc. Štěpána Koutníka.

Jako sólista vystoupil se Severočeskou filharmonií Teplice, s orchestrem Severočeského divadla opery a baletu, nebo s Děčínským symfonickým orchestrem. V letech 2002-2010 byl příležitostným hráčem různých pražských festivalových orchestrů (Německo, Španělsko, Itálie, Francie, Švýcarsko, Holandsko, Dánsko, Rumunsko, Čína). Koncertoval ve známých evropských sálech a divadlech např. Berlínská filharmonie, Mnichovská filharmonie, Bukurešťská filharmonie, Rudolfinum, Národní divadlo Praha, Státní opera, Obecní dům atd. V období 2004–2009 byl členem dechové hudby, která doprovázela po Německu Petra Altmana. V této životní etapě byl zároveň členem dechového kvintetu Severočeského divadla opery a baletu.

V roce 2005 až 2008 prezenčně navštěvoval denní studium PF UJEP v Ústí nad Labem - obor Učitelství hudební výchovy pro ZŠ, SŠ a ZUŠ, kde se účastnil celostátních soutěží. V roce 2006 získal 1. místo v celostátní soutěži pedagogických fakult ve 2. kategorii - ostatní nástroje - za hru na klarinet. Roku 2007 obsadil 1. místo v celostátní soutěži pedagogických fakult v 1. kategorii - ostatní nástroje za hru na klarinet v Olomouci , za což obdržel mimořádné stipendium.

Svou pedagogickou praxi započal roku 2001 jak v ZUŠ Ústí nad Labem - Neštěmice - pedagog hry na klarinet, saxofon, tak současně i v ZUŠ Chabařovice - Chlumec- pedagog hry na klarinet a zobcovou flétnu. V časovém úseku srpen 2010 - červen 2021 působil v ZUŠ Žďár nad Sázavou - pedagog hry na zobcovou flétnu, klarinet, saxofon. Mnozí jeho žáci pokračovali a pokračují ve studiu v oboru hra na klarinet dále na konzervatořích. Mezi lety 2011– 2014 navštěvoval hodiny klavíru u pana doc. Jana Jiraského na JAMU na Metodickém centru klavíru. V letech 2010- 2017 byl členem dechové hudby Venkovská kapela a zároveň členem zábavové kapely Drink. V časovém rozmezí 2016-2018 vedl a dirigoval jeden z nejstarších amatérských sborů v Čechách ,,Svatopluk“.

V současné době od září 2021 působí jako pedagog hry na zobcovou flétnu, klarinet a saxofon na Základní umělecké škole Brno, Veveří.